İADE & DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

İade İşlemlerinde Kargo Ücretlendirmesi Yapılıyor mu?

Ürünün size teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanız ve iade formu ile anlaşmalı kargo firmamızı kullanarak ücretsiz iade edebilirsiniz. Yurtiçi Kargo dışındaki kargo firmalarıyla yapılacak iadelerin ücretleri müşteriye aittir.

 

 

İade veya Değişim İşlemini Nasıl Yapabilirim?

 

Değişim 

 Butiksuat.com.tr’dan almış olduğunuz ürünün değişim işlemlerini mağazalarımızdan faturanız ile gerçekleştirebilirsiniz, online olarak değişim yapılamamaktadır. Online değiştirmek istediğiniz ürünü iade edip, tercih ettiğiniz ürünün siparişini ayrıca verebilirsiniz. Ürün en kısa sürede sizlere ulaştırılacaktır.

 Abiye, mayo/bikini, ve aksesuar ürünlerinde değişim ve iade yapılamamaktadır.

 

İade

● Butiksuat.com.tr’dan aldığınız ürünü, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanız ile anlaşmalı kargo firmalarımızdan tarafımıza göndererek ücretsiz iade edebilirsiniz. Ürünü satın alırken ödediğiniz hizmet bedelleri (Kargo bedeli, Banka komisyonu vs.) iade edilmemektedir. Yalnızca ürünün tutarı hesabınıza iade edilecektir. 

● Butiksuat.com.tr’dan aldığınız ürün, mağazalarımızdan iade alınamamaktadır. Sadece online birimimiz tarafından iade alınmaktadır. Mağazalarımızdan her zaman değişim yapabilirsiniz.

 Debit (banka) kartlar ile yapılan alışverişlerin iadesinde para iadesinin hesabınıza geçmesi bankanıza bağlı olarak daha uzun sürebilir.

Ürün iadesi için ürünün faturasıyla birlikte başvurulması,  kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

 Abiye,mayo/bikini ve aksesuar ürünlerinde değişim ve iade yapılamamaktadır.

 

 

İade Gönderim Nasıl Yapılır?

Ürünleriniz tarafınıza iade formu ile gönderilmektedir.İade formu üzerinde iade talebinizi belirterek, iade etmek istediğiniz ürüne ait barkod numarası karşısına iade sebebini işaretlemeniz gerekmektedir.

Ürünü geri gönderirken tarafınızdan doldurulmuş iade formu ve ürün faturası paketin içine eklenmelidir.

 Anlaşmalı kargo firmamızı kullanarak ürünlerinizi ücretsiz iade edebilirsiniz. Yurtiçi Kargo dışındaki kargo firmalarıyla yapılacak iadelerin ücretleri müşteriye aittir. Yurtiçi Kargo Anlaşma Kodu: 179724847

 

İade Adresi:

Butik Suat Merkez
 Sahrayıcedid  Mah. Batman Sok.  No:25/C 34734 Kadıköy, İstanbul

 

Önemli Bilgi: Butik Suat mağazalarından alınan ürünlerin iade ve değişim işlemi online birimimiz tarafından gerçekleştirilememektedir.

 

 

İptal işlemini nasıl yapabilirim?

Siparişlerinizi kargoya verilmeden iptal edebilirsiniz. Mail yoluyla [email protected]  veya 0850 307 1014 müşteri hizmetleri hattımızdan veya  0 532 792 23 47 numaralı whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

İnceleme prosedürünüz hakkında bilgi alabilir miyim?

Fatura tarihini takip eden 14 iş günü içerisinde, inceleme talebiyle, satın alındığı mağazaya ve online birimimize iletilen her ürün, incelemeye alınarak, üretici firmalarda üretim ve kalite kontrol ekipleri tarafından incelenmektedir.

 

Faturası bulunmayan ürünler için inceleme işlemi yapılamamaktadır.

Üründe üretime dayalı bir hata tespit edilmesi halinde, iadesi alınmaktadır. 

Ürünlerin kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

Kullanıma bağlı oluşmuş ve hatalı temizleme işlemleri nedeniyle zarar görmüş ürünlerin iade alınması mümkün değildir. 

Mağazadan satın alınan ürünler online mağazaya inceleme için gönderilememektedir. Gönderim yapılması durumunda herhangi bir işlem yapılmadan tarafınıza geri gönderilecektir.

 

 

İade/iptal ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılır?

Ürünün durumunun iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti tarafınıza iade edilir. Bu süre Butik Suat’a iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. İade talebiniz onaylandığında ve kredi kartınıza ürün tutarı iade edildiğinde ise sizlere e-mail kanalıyla bilgilendirme yapılmaktadır.

 

İade yapıldıktan sonra tutarın hesaba geçmesi banka tarafından belirlenmektedir. Bu konuda bankanızdan bilgi talep edebilirsiniz.

 

 

Kapıda Ödeme Hakkında Önemli Bilgilendirme

Kapıda ödeme ile satın alınmış ürünlerin kargodan teslim alınması zorunludur. Teslim alınmayan ürünler iade kabul edilmez. Teslim alınmayıp iade olarak tarafımıza gelen paketler, kargo maliyeti eklenerek müşteriye tekrar gönderilmek üzere bekletilir.

 

Aynı şekilde ürün teslim işlem başlatılır. Alınmaz ise satış sözleşmesi, onay alınması için telefon görüşmesi kayıtları ve alıcının beyan ettiği adresi, sipariş esnasında kullanılan bilgisayar yer adresi (IP/ MAC Adresi) delil olarak kullanılarak; Kapıda ödeme ile alışveriş imkanını kötüye kullanma, tedarikçi, kargo ve paketleme görevlisini gereksiz kullanma ve işgücünü yavaşlatma sebepleriyle; kargo masrafları, işletme masraflarının tamamının yasal yollarla tazmini için hukuki işlem başlatılır.

Alıcı kapıda ödemeli olarak satın aldığı ve teslim almayarak şirketi zarara uğrattığı her malın ve kargo dahil fatura tutarının en az kırk (40) en fazla doksan (90) katı kadar tazminat bedelini site sahiplerine peşinen ödemeyi resmen beyan eder. 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR